Brak zasięgu w telefonie

Dzisiejsze telefony smratpPhone pozwalają nam być online e praktycznie z każdego miejsca na świecie. Operatorzy rozpieszczają nas ofertami, gdzie w  jednym pakiecie mamy do wykorzystania nieorganiczną ilość rozmów czy internetu. Żeby w pełni wykorzystać zasoby naszego abonamentu, warto mieć sprawny moduł radiowy wraz z antenami  opowiadający za komunikację i przesył danych.

Kiedy Twój telefon nagle gubi zasięg, na górnej belce  zamiast słupków siły zasięgu pojawia  się przekreślone kółeczko, lub komunikat „brak sieci” to znak że coś niepojącego dzieje się z modułem radiowym w telefonie. Zazwyczaj takiemu zjawisku towarzyszą objawy przegrzewania się telefonu, lub nawet jego całkowite wyłączenie. Ratunkiem w takim przypadku jest wymiana, lub ponowne przylutowanie modułu.

Nie każdy problem z brakiem sieci może wykazywać na problem układowy. W praktyce często spotykamy się z problemem, kiedy przyczyną zrywania zasięgu, lub przerywania rozmów jest uszkodzona antena. Anteny w naszych telefonach umiejscowione są tuż pod klapką baterii. Upadek  lub uszkodzenie mechaniczne może powodować przerwanie obwodu zmianę charakterystyki antenowej co w konsekwencji zniekształca sygnał lub całkowicie uniemożliwia jego transmisję i odbiór.

 

Call Now ButtonZadzwoń zapytaj o naprawę