Serwis E-book

Twój ulubiony e-czytnik nie wyświetla obrazu, nie ładuje się, nie włącza, a może nie zapamiętuje ostatnio czytanej strony? Oferujemy naprawę e-book topowych producentów. U nas naprawisz  czytniki książek elektronicznych:  Pocektbook, Inkbook, Boox, Amazon Kindle , Onyx i inne.

Zbity ekran to pięta achillesowa dzisiejszej elektroniki mobilnej. Jednak w przypadku telefonu czy laptopa pomimo uszkodzenia widzimy przynajmniej cześć ekranu ,na której jest wyświetlany prawidło obraz .W przypadku czytnika z uszkodzonym ekranem sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Rożnica wynika z technologi w jakiej produkowane są wyświetlacze atramentowe używane w e-bookach.  Podstawowym założeniom w tej technologi jest wyświetlacz, który nie będzie emitował promieniowania i nawet podczas wielogodzinnego czytania nie  męczy wzroku. Wyświetlacz atramentowy wypełniony jest przezroczystą substancją, w której zawieszone są miniaturowe kapsułki. Każda z kapsułek wypełniona jest  specjalnym, przezroczystym płynem z zawartością  białych i czarnych mikrocząsteczek. Jeśli będziemy sterować napięciem na poszczególnych mikrokapsułkach, uzyskamy efekt białego lub czarnego piksela na ekranie. Odpowiednie sterowanie napięciem na poszczególnych pikselach ostatecznie pozwala nam wyświetlać odpowiednie treści lub obrazy.

Materiał z którego wykonany jest e-papier jest bardzo kruchy i delikatny. Upadek lub też zbyt mocny nacisk spowoduje jego uszkodzenie. Często przy opisie usterki słyszymy od klientów, że ekran sam pękł.

Ekran czytnika nie pęka jednak samoistnie. Jednak często nie jesteśmy świadomi kiedy doszło do uszkodzenia. Wyświetlacz atramentowy nawet kiedy jest wyłączony pokazuje ostatni wyświetlony obraz. Dopiero kiedy uruchomimy ponownie czytnik,  uszkodzony ekran zareaguje na zmianę polaryzacji  i pokaże zniekształcony tekst lub obraz.

W naszym serwisie możesz liczyć na wymianę ekranu, uszkodzonej obudowy czy złącza ładownia. Jeśli czytnik nie włącza się naprawimy elektronikę płyty głównej, a stary zużyty akumulator wymienimy  na nową baterię.

 

 

 

 

Call Now ButtonZadzwoń zapytaj o naprawę